Rekordowe Czwartki Lekkoatletyczne [WYNIKI]

Tegoroczny maj nie rozpieszcza nas pod względem pogodowym. Całkowicie nieprzewidywalna aura i nam dała się we znaki na ostatnim Czwartku Lekkoatletycznym. Mimo sprzyjających prognoz, nie ominął nas deszcz. Choć można by pomyśleć, że taki zbieg okoliczności wystraszy dzieci to mamy rekord frekwencji na naszych zawodach! Obiekt przy Narutowicza 10 odwiedziło w tym tygodniu 130 zawodników z 10 klubów lub szkół! To wspaniałe osiągnięcie w pierwszym roku organizacji tej imprezy!

W tym tygodniu ponownie wyróżniały się wyniki w biegach na 300 m Pań i Panów, gdzie Bartosz Wieczorek w samotnym biegu osiąga ponownie 42 sekundy, a Zuzanna Łukowska podkręca swoje osiągnięcia i łamie barierę 50 s! To bardzo dobre rezultaty jak na nasz mały obiekt. Niestety wiraże przy Narutowicza 10 nie pozwalają rozwinąć w pełni skrzydeł. W biegach sprinterskich mimo bardzo słabych warunków dobre wyniki osiągnęli zawodnicy UKS Herkules – Maria Szymanowska i Igor Czarnocki. Na najdłuższych dystansach dobry rezultat padł w roczniku 2007 gdzie Iana Hadyiewa jest bliska złamania 2 minut na 600m!

Na rzutni do piłeczki palantowej w tym tygodniu mogliśmy oglądać dalekie rekordowe rzuty. Choć już kilkukrotnie zbliżano się do granicy 50 m to nigdy jej nie przekroczono. Tym razem udało się i to z nawiązką, Bartek Burkiewicz z rocznika 2006 osiągnął 55 metrów, wyprzedzając Jakuba Mroczka (50 metrów). Wśród Pań bliskie pokonania granicy 40 metrów były Aleksandra Stempel ze szkoły podstawowej numer 3 (trenująca aktualnie w UKS Herkules) i  Blanka Chylińska z UKS Wawer- obie 39,5 metra.

Na skoczni wzwyż w tym tygodniu wyróżniły się dwa wyniki:  135 centymetrów Maksymiliana Zuzina (2006) i 130 centymetrów Basi Sobolewskiej z rocznika 2009! Za to w piaskownicy brylował Igor Czarnocki (4,88 metra), Stanisław Żybura (4,73 metra) – obaj z rocznika 2006 – Przybysz Radosław ( 4,23 metra) i Paweł Wróblewski (4,15 metra) – rocznik 2007 – Mrówczyński Ksawery (4,16 metra) i Witowski Jan (4,12 metra) – rocznik 2008. A wśród Pań najlepsze wyniki osiągnęły – Klaudia Siborenko (3,69 metra)  i Aleksandra Sochacka (3,50 metra) obie z rocznika 2008.

W rywalizacji szkół i klubów sportowych pewne zwycięstwo już ma Szkoła Podstawowa nr 3 pod wodzą Błażeja Tomankiewicza. Drugie miejsce jest w zasięgu 3 placówek – SP 4, SP 2 i UKS Herkules. Zapowiada się ciekawa walka o nagrody sponsorowane przez Miasto Sulejówek – Bony na zakup sprzętu sportowego.

W tym tygodniu najlepsi zawodnicy z każdego rocznika otrzymali nagrody rzeczowe – kolorowe sportowe worki i batony energetyczne – od firmy GEO Zielińscy. Nasz partner zajmuje się pomiarami geodezyjnymi. Dziękujemy za wsparcie finansowe, uśmiech i zaskoczenie dzieci po otrzymaniu nagród jest nie do opisania!

Kolejny start już 30 maja ponownie o 15:30! Serdecznie zapraszamy!

WYNIKI

 

Zawody realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

Nagrody ufundowała firma

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*