Jesienny Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki

UKS Herkules to klub wielosekcyjny, który rozwija umiejętności dzieci z zakresu lekkoatletyki,siatkówki oraz koszykówki. Zawodniczki trenera Macieja Behra w ten weekend po raz pierwszy w historii reprezentowały klub w rozgrywkach minisiatkówki. Na Jesienny Ogólnopolski Turniej w Nadarzynie pojechały dwa składy dwuosobowe oraz dwa trzyosobowe. Trener Maciej słynie z bardzo dobrego przygotowania technicznego swoich podopiecznych, spod Jego skrzydeł wyleciały zawodniczki do kilku Warszawskich klubów. Liczymy, że aktualny nabór  pozwoli trenerowi zbudować doskonały zespół, który podbije areny ogólnopolskie!

Turniej zespołów dwuosobowych

Bez większego sukcesu zakończył się dla naszych zawodniczek turniej minisiatkówki w kategorii dwójek. Pierwsze w życiu zawody pokazał im, jaki ogrom pracy trzeba włożyć w tak trudną technicznie grę. Dziewczęta większość meczów zaczynały walką jak równy z równym, lecz w końcówce meczów stres i liczenie małych punktów utrudniały dokładną grę. Ostatecznie nasze dwie ekipy zakończyły turniej na 40. i 42. miejscu. Niemniej, kilka wygranych meczów i zawiązane znajomości z dziewczynkami z innych klubów dały podopiecznym Macieja Behra satysfakcję i poczucie miło spędzonego czasu. Mamy nadzieję, że poziom siatkarski, jakiego świadkiem były zawodniczki zmobilizuje je do większego zaangażowania na treningach i czerpania jeszcze większej satysfakcji z rywalizacji boiskowej.

Turniej zespołów trzyosobowych

Nasz klub reprezentowały dwie ekipy. Herkules I (Ala Zielińska, Julia Fiedorczyk, Laura Więch, Łucja Szutko) oraz Herkules II (Marika Ostrowska, Zosia Kucharska, Hania Woźnica, Gabrysia Laszczka). Każdy zespół rozegrał dziś w sumie 10 meczów.Należy dodać, że poziom dzisiejszych zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy obecność zespołów, które w zeszłym sezonie znalazły się wśród najlepszych drużyn w Polsce. Były momenty lepsze i gorsze, niemniej z każdym kolejnym meczem u naszych  Herkulesów widać było rosnącą determinację, zaangażowanie i radość z gry. Ostatecznie dziewczyny zajęły odpowiednio 31. i 32. miejsce.

Gratulując zawodniczkom walki do samego końca życzymy, aby teraz dawały z siebie jeszcze więcej na treningach i aby siatkówka dawała im jeszcze więcej radości.Jesienny Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki za nami. Mnóstwo emocji, walki o piłkę, walki ze stresem i samym sobą oraz wreszcie nauczenie się czegoś nowego.

Wyniki:

Składy dwuosobowe

  • Herkules II (Litwiniak, Jendraszek) – 40 miejsce
  • Herkules I (Trąbińska, Szutko Lena) – 42 miejsce

Składy trzyosobowe

  • Herkules I (Zielińska, Fiedorczyk, Szutko Łucja, Więch) – 31 miejsce
  • Herkules II (Ostrowska, Kucharska, Woźnica, Laszczka) – 32 miejsce
Tekst i zdjęcia: Maciej Behr

Zajęcia realizowane przy wsparciu środków finansowych Miasta Sulejówek

 

2 Komentarze

  1. Pierwszy turniej młodych Herkulesów zweryfikował siatkarskie umiejętności i uświadomił drużynie ile pracy trzeba włożyć w dążeniu do celu.. Mimo wszystko duże brawa dla dziewczynek i oczywiście dla Trenera !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*